تبلیغات
سریالهای ایرانی

سریالهای ایرانی

یکشنبه 16 مرداد 1384

«رمضان زود هنگام»
گزارش ایسنا از ساخت سریال‌های مناسبتی
ــــ تمامی شبكه‌ها دست به كار شده‌اند ــــ

چند سالی است كه فرا رسیدن مناسبت‌های مذهبی و گاه ملی با پخش سریال‌های متنوع از شبكه‌های مختلف سیما همراه می‌شود. این مجموعه‌های تلویزیونی كه به عنوان سریال‌های مناسبتی شناخته می‌شوند، همواره پس از پخش با طرح مباحثی چون «كمبود وقت» و«شتابزدگی در ساخت» روبه رو هستند و تا كنون به طور واضح مشخص نشده است كه چرا دست‌اندركاران ساخت این مجموعه‌ها، همواره پس از پخش این سریال‌ها به یاد مشكلاتی چون كمبود وقت و ... می‌افتند؟!

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، گذشت چند سال از اعمال سیاست پخش سریال‌های متنوع در ایامی چون ماه رمضان و استقبال مخاطبان از اتخاذ این شیوه، به نظر می‌رسد، مدیران سیما را بر آن داشته كه از سیاست كمیت به سیاست كیفی كردن آثار تغییر جهت دهند. از این رو شاهد آن هستیم كه مهران مهام، تهیه كننده سریال «خانه بدوش» كه رمضان 83 از شبكه سه سیما پخش شد، اسفند ماه همان سال از ساخت سریال «متهم گریخت» با بازی حمید لولایی و رضا عطاران به منظور پخش در رمضان 84 خبر می‌دهد.

اكبر منصور فلاح، كارگردان مجموعه‌هایی چون «مردان كوچك » و«آقای گرفتار» نیز در گفت‌وگو با ایسنا از ساخت سریالی «سرگشته» به تهیه‌كنندگی صدیقه صحت ـ همسر قاسم جعفری ـ خبر داد.

این در حالیست كه منصور فلاح سال گذشته پس از این كه اعلام كرد قصد دارد، سریال « كمكم كن » را به تهیه‌كنندگی قاسم جعفری كارگردانی كند و با واكنش‌هایی از سوی قاسم جعفری روبه رو شد و در نهایت قاسم جعفری خود ساخت «كمكم كن » را آغاز كرد.

منصور فلاح كه پیش از این سریال « فقط به خاطر تو» را برای پخش در رمضان 82 كارگردانی كرده است، از حضور حمید گوردزی، پرستو گلستانی،‌ رامتین خداپناهی، افسانه پاكرو برای بازی در سریال« سرگشته » بهره می‌گیرد.

شبكه دو سیما كه رمضان سال گذشته سریال پربیننده‌ی «كمكم كن» را به روی آنتن برد، «او یك فرشته است» را به تهیه‌كنندگی رامین عباسی‌زاده برای پخش در ماه رمضان امسال تولید می‌كند. محمدبن سعید طرفاوی، تحقیقات این سریال را انجام داده و علیرضا كاظمی‌پور، فیلمنامه‌ی آن را نوشته است. تصویربرداری این اثر انسانی ـ مذهبی، به زودی توسط علیرضا افخمی آغاز می‌شود.

شبكه‌ی اول نیز با «روح مهربان»، آخرین ساخته‌ی قویدل در سیمای خانواده به استقبال رمضان خواهد رفت. و «مرده متحرك» كه هم اینك به «دوست اختصاصی من» تغییر نام داده است، نیز برای شب‌های رمضان آماده می‌شود.

به گفته‌ی نویسنده متن سریال مناسبتی «دوست اختصاصی من»، این موضوع كه آدم‌ها دلشان می‌خواهد سریع‌ و راحت به هدف برسند و مدام توجیه می‌كنند كه فردایی هم برای جبران مافات هست در این سریال مطرح می‌شود.

به گزارش ایسنا به گفته‌ی رحمانی،« دوست اختصاصی من» از چهارشنبه 15 تیرماه كلید خورده و گروه سازنده تقریبا طبق برنامه‌ریزی پیش می‌روند.

نویسنده متن این سریال اعلام كرد: هم اینك روزی 7-8 صحنه از متن تصویربرداری می‌شود و تدوین همزمان در حال انجام است.

منبع: ایسنا[ یکشنبه 16 مرداد 1384 - 01:08 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| سحر ] [عمومی , ] [+]


نوشته های پیشین ...

+
+
+
+
+
+
+
+
+
+

صفحات :