تبلیغات
سریالهای ایرانی

سریالهای ایرانی

شنبه 15 مرداد 1384

قشقرق

 

مجموعه طنز قشقرق به كارگردانى ارژنگ امیرفضلى مراحل تولیدش را پشت سر گذاشت. این برنامه در ۲۶ قسمت ۵۰ دقیقه اى براى روز هاى پنج شنبه شبكه تهران تهیه و تولید مى شود. بازیگران مجموعه قشقرق به شرح زیر هستند: امیر غفارمنش، بهراد خرازى، آرش میراحمدى، نیلوفر سجادى، زرى كریمى، فرحناز خسروآبادى، كیوان فردوسى، فرزاد حاتمیان، یزدان جیرانى و سیدرضا حسینى. این بازیگران در قسمت هاى مختلف نقش هاى متفاوتى مثل مكانیك، قهوه چى و عمله و... را بازى مى كنند. مسعود فروتن كارگردان تلویزیونى و محمد صالحیان تهیه كننده این مجموعه هستند. لازم به ذكر است كه صالحیان تهیه كننده مجموعه طنز اكسیژن كه در حال پخش است نیز است. امیرفضلى قبلاً در ساعت خوش بازى داشته است. متن این مجموعه طنز نیز به قلم خود امیرفضلى نوشته مى شود. وى از قبل نیز تجربه نگارش چند متن را دارد.
----------------------------------------------------------------------------------

 

بوى زندگى

 

تصویر بردارى بوى زندگى به كارگردانى و تهیه كنندگى احمد ذاكرى و بازى كاظم افرندنیا، پردیس افكارى، مهدى امینى خواه و نازنین دلرابد، مریم سلطانى، على صادقى در ۲۰ قسمت به پایان رسید. لوكیشن هاى این مجموعه در تهران و شمال كشور تولید شده است. بوى زندگى داستان مرد ۴۰ ساله اى به نام سعید را روایت مى كند كه یك شركت خدماتى دارد. او شش سال پیش همسرش، مریم را طلاق داده، غافل از اینكه در آن زمان از او صاحب فرزندى شده است. شریك او با همدستى زنى به نام میترا مقدار زیادى از اموال او را به سرقت مى برند و تنها دختر ۱۱ساله اش را سه تبهكار در جاده شمال مى ربایند. اما سعید بالاخره پس از ۱۶ سال همسر قبلى اش مریم را پیدا مى كند و این تازه اول ماجرا است.

----------------------------------------------------------------------------------
اطلس فیلم كوتاه
 
«اطلس فیلم كوتاه» یك مجموعه ۵۲ قسمتى است كه به معرفى سینماى كوتاه كشو ر ها و مناطق مختلف جهان و وضعیت فعلى تولید حرفه اى فیلم كوتاه مى پردازد.در برنامه سینماى دیگر كه از بخش هاى مختلف تشكیل شده است براى آشنایى مخاطبان و فیلمسازان سینماى كوتاه با تاریخچه و وضعیت تولید و نمایش فیلم كوتاه در پنج قاره جهان و به ویژه در كشور هایى همچون آمریكا، انگلیس، فرانسه، چین، ایتالیا، آلمان و كشو ر هاى مسلمان و نیز جشنواره هاى فیلم كوتاه برنامه ویژه اى با عنوان «اطلس فیلم كوتاه» در ۵۲ قسمت پنج دقیقه اى ساخته و نمایش داده مى شود.در این برنامه ضمن معرفى كوتاه سابقه فیلمسازى مستند و كوتاه در هر كشور با فیلمسازان و دست اندركاران سینماى كوتاه كشو ر هاى مختلف جهان گفت وگو هایى انجام مى شود.در این زمینه تا به حال با سینماگران كوتاه و انیماتور از كانادا، گرجستان، هلند و چین گفت و گوهایى انجام شده است.سینماى دیگر در گروه فرهنگ و ادب شبكه دو سیما تهیه مى شود و از اوایل مهرماه پخش آن شروع مى شود.طراح و تهیه كننده برنامه «سینماى دیگر» محمد آفریده است و گروهى از فیلمسازان مطرح سینماى كوتاه كشورمان در ساخت این برنامه همكارى داشته اند.

----------------------------------------------------------------------------------
 کلاه پهلوی
روابط عمومى شبكه اول سیما طى نمابرى درباره چگونگى ساخت این مجموعه تلویزیونى توضیح داد: گروه فیلم و سریال شبكه اول سیما تمام مساعى خود را به كار بسته تا با ایجاد بهترین شرایط ممكن براى طى شدن مرحله پیش تولید و نیز تكمیل گروه بازیگران و عوامل فنى، تولید سریال داستانى «كلاه پهلوى» را آغاز كند.در ادامه این توضیح آمده است: مجموعه تاریخى «كلاه پهلوى» كه به تهیه كنندگى محمدرضا تخت كشیان در ۳۰ قسمت ۵۰ دقیقه اى تولید مى شود، روایتگر زندگى یك جوان ایرانى در دوره قاجار است كه به وسیله خانواده اش براى ادامه تحصیل به فرانسه مى رود و به اصرار خانواده با دختر سفیر ایران در فرانسه ازدواج مى كند. وى هنگام بازگشت به ایران به گروه هاى فراماسونرى مى پیوندد كه با حمایت انگلستان به طور پنهانى در امور مختلف كشور دخالت مى كنند. روى كار آمدن رضاخان و دستور به كشف حجاب باعث افزایش فعالیت این شخص مى شود.گفتنى است پیش تولید این مجموعه داستانى از سال ۸۳ آغاز شده و با اتمام مراحل مختلفى هم اكنون در مرحله تولید قرار گرفته و به زودى كار فیلمبردارى آن آغاز خواهد شد.روابط عمومى شبكه اول سیما در بخش دیگر توضیح خود آورده است: گروه فیلم و سریال شبكه اول سیما به عنوان متولى ساخت این اثر تاریخى برخلاف برخى منابع كه خبر از روند كند تولید این سریال مى دهند، بر این نكته تاكید دارد كه شروع تولید این مجموعه از زمان تصویب فیلمنامه و ساخت دكور هاى عظیم شهرى به موازات تكمیل عملیات انتخاب زبده ترین عوامل فنى و بازیگران به زودى تولید این مجموعه در لوكیشن هاى متعدد داخل و خارج از كشور آغاز خواهد شد. گروه فیلم و سریال شبكه اول سیما طولانى شدن مرحله پیش تولید این اثر را در راستاى اطمینان بخشى به تولید فاخر این سریال بدون بروز هیچ گونه مشكل یا ایجاد توقف هاى ناخواسته در هنگام فیلمبردارى آن ارزیابى مى نماید.
لازم به ذكر است سیدضیا ءالدین درى كارگردانى این سریال را بر عهده داشته و بازیگرانى همچون رضا پگاه، قطب الدین صادقى، بیتا فرهى، بهنوش طباطبایى، صالح میرزا آقایى و مهناز افشار به همراه گروهى از بازیگران خارجى در آن به ایفاى نقش پرداخته اند.


[ شنبه 15 مرداد 1384 - 03:08 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| سحر ] [عمومی , ] [+]


نوشته های پیشین ...

+
+
+
+
+
+
+
+
+
+

صفحات :